- - - (   BLOG DÜNYASI   ) - - -

ROBOsel  - Robotik Projeler

CAREsel   - Dikkat Çekici ve Bilgilendirici Konular

LIFEsel    - Yaşamdan Kesitler, Umuda Açılan Pencereler

MAPsel     - Yüksek Kaliteli Haritalar -   MAPist (İstanbul)

SOFTsel   - Selçuk Ertuğrul'un Program Günlüğü

DIGIsel    - Digital Hayattan Linkler

GALERİ    Kerio WinRoute Firewall    MÜTEF Blog   TECHsel   PHOTOsel   HARDsel 

Özel Arama

20 Kasım 2009 Cuma

Yeni Fikirler Yeni İşler 2009 Yarışması Sonuçlandı !!!


Bütün Rakiplerini Geride Bırakan Garajsoft Grubu 75.000 TL’lik Büyük Ödülün ve Kuğu-İHA İle GPS Karıştırıcı Ekipleri 50.000 TL’lik SSM Özel Ödülünü Paylaştı. 10.000 TL’lik SSM Mansiyon Ödülü ile 25.000 TL’lik OSTİM Sanayi Kategorisi Özel Ödülü’nü ise Gradient Ekibi Kazandı... 

Üniversite öğrencilerini yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirmeye teşvik etmek ve yarının teknoloji firmalarına ilk adım desteği sağlamak amacıyla bu sene beşincisi düzenlenen YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER YARIŞMASI’nın final töreni 14 Kasım 2009 Cumartesi günü ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenim görmekte olan girişimci ruhlu öğrencilerden gelen 300 başvuru arasından yapılan titiz elemeler sonucu finale kalmaya hak kazanan altı projenin yarıştığı tören, öğrenci ve akademisyenlerden yoğun ilgi gördü. 75 BİN TL’lik Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü
Beyin Dalgaları ile Bilgisayarı Kontrol Edebilen Cihaz Projesi ile Garajsoft ekibine verildi. 50 BİN TL’lik Savunma Sanayi Müsteşarlığı Özel Ödülü ise Coando Etkisi ile İniş Kalkış Yapabilen İnsansız Hava Aracı (İHA) Projesi ile GPS Karıştırıcı Sistemi Projesi arasında paylaştırıldı. Plazma Anten Üretme Projesi ile Gradient Ekibi hem 10.000 TL’lik SSM Mansiyon Ödülü’nü hem de 25.000 TL’lik OSTİM Sanayi Kategorisi özel ödülünün sahibi oldu. 

ODTÜ Teknokent’in kazanan finalistlere desteği sadece büyük ödüllerle sınırlı değil. Kazanan grup, Teknokent bünyesinde ücretsiz olarak 3 yıl süreyle “şirket” olarak faaliyet gösterebilme hakkını ve ODTÜ Teknokent'in himayesinde deneyimli iş adamlarının bilgilerinden faydalanma ve uluslar arası alanda teknoloji transferi gerçekleştirme fırsatlarını elde ediyor. 

Geçtiğimiz senelerde YFYİ’nin finalisti olarak yarışmış beş grup, bugün ODTÜ Teknokent’te başarılı şirketler olarak milyon dolarlık cirolarla faaliyet gösteriyor. Finalistlerinin başarı ve performansları YFYI’yi tüm diğer yarışmalardan ayıran en büyük özellik olarak anılıyor. 

“İş bulan değil iş kuran mezun” ilkesini benimseyen Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoparkı ODTÜ Teknokent’in Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın desteğiyle düzenlediği Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması, üniversiteli genç girişimcilerin fikirlerini işe dönüştürme imkânı sunuyor. 

Yeni Fikirler Yeni İşler, desteklemek için artık 2010 finalistlerini bekliyor…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ellerimizin Büyük Boşluğu

Bir çocuk oyuncağını alamamış, bir kız sevdiğini saramamış

Bir anne yıllardır kolları açık bekliyor oğlunu, bir adam paramparça bir çift göz için

Biri ekmek götürememiş evine, birisi aşk

Birimiz dünyayı kurtaracak, birimiz yarını

Birimizin aklı tutuşmuş yanıyor, birimiz bomboş kalbine bakıp birini anıyor

Birimiz ayrılığın ilk günü gibi her akşam kanıyor, birimiz kıyametin koptuğuna inanıyor

Birimiz çekip gitmiş yeryüzünden ellerini hala açık sanıyor...

Selçuk Ertuğrul'un Kişisel Bloğu 2006-2012